Bourns SRP3020TA-2R2M
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Powdered Metal Alloy-Core, SMD, 1413
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRP3020TA-2R2M.
IHS
Datasheet5 páginas6 anos atrás
JRH Electronics
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+25.50%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrições
Descrições de Bourns SRP3020TA-2R2M fornecidas pelos seus distribuidores.
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 10Q-Factor Metal Alloy Powder 3.5A 0.075Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
AEC-Q200 Shielded SMD Power Inductor, 2.2uH, 3.5A, 45MHz, 75mOhm
100KHz 45MHz 3.7A 3.5A 10@100kHz 2.2¦ÌH 75m¦¸ ¡À20% 2-SMD 3.5mm*3.2mm*2mm
FIXED IND 2.2UH 3.5A 75 MOHM SMD
IND,3.5X3.2X1.8MM,2.2UH,20%,3.5A, SHD, SMD
3.5A 2.2uH ±20% 3.7A SMD,3.2x3.5mm Power Inductors ROHS
SRP3020TA 2-SMD 0.138Lx0.126W 3.50mmx3.20mm 2.2muH
Inductor, 2.2Uh, Shielded, 3.5A; Inductance:2.2Μh; Rms Current (Irms):3.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):3.7A; Product Range:Srp3020Ta Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.075Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP3020TA-2R2M