Bourns SRN8040TA-1R5Y
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.5uH 30% 1MHz 15Q-Factor Ferrite 8A 0.01Ohm DCR 3131 Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRN8040TA-1R5Y.
IHS
Datasheet4 páginas6 anos atrás
JRH Electronics
element14 APAC
Tendência de 3 meses:
+31.15%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 5.65A 0.01Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 7.3A 0.01Ohm DCR 3131 T/R
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
TAIYO YUDENNRS8030T1R5NJGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 5.3A 0.0156Ohm DCR 3131 T/R
Inductor, ferrite,1.5Uh,20+% Tol,20-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. RLB0912-1R5ML
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 7A 0.011Ohm DCR T/R
Descrições
Descrições de Bourns SRN8040TA-1R5Y fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
Ind,8X8X3.7Mm,1.5Uh30%,7.7A, semi-Shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel |Bourns, Inc. SRN8040TA-1R5Y
INDUCTOR, 1.5UH, 8A, 30%, AEC-Q200; Inductance: 1.5µH; RMS Current (Irms): 8A; Inductor Construction: Semishielded; Saturation Current (Isat): 11.5A; Product Range: SRN8040TA Series; Power Inductor Case: 8mm x 8mm x 3.7mm; DC