Bourns SRN6045TA-680M
General Purpose Inductor, 68uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRN6045TA-680M.
Newark
Electro Sonic
JRH Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-8.01%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
SímboloPegada
Baixar
Peças relacionadas
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 900mA T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 1A 372mOhm DCR 2424
TAIYO YUDENNRS6045T680MMGK
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 0.95A 0.3952Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A 0.39Ohm DCR 2424 T/R
Inductor, ferrite,68Uh,10+% Tol,10-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. RLB0912-680KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 68uH 10% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 1.2A 0.24Ohm DCR T/R
Descrições
Descrições de Bourns SRN6045TA-680M fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Inductor Nonstandard 68µH ±20% 1.1A 305mΩ 10MHz 15@1MHz
SRN6045TA Series Semi-shielded Power Inductor 68uH ±20% Surface Mount T/R
Avnet Japan
Inductor, 68Uh, Semishielded, 1.1A; Inductance:68Μh; Rms Current (Irms):1.1A; Inductor Construction:Semishielded; Saturation Current (Isat):1.6A; Product Range:Srn6045Ta Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.305Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN6045TA-680M