Bourns SDR7045-471K
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.34A 1.85Ohm DCR T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SDR7045-471K.
Farnell
Datasheet3 páginas7 anos atrás
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-4.38%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2003-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
TAIYO YUDENLHL08NB471K
Ind Power 470uH 10% 796KHz 25Q-Factor Ferrite 380mA RDL Bulk
TAIYO YUDENLHL08TB471K
Ind Power 470uH 10% 796KHz 25Q-Factor Ferrite 380mA RDL Ammo Pack
Inductor Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 400mA 1.63Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.42A 1.48Ohm DCR T/R
Inductor Power Drum Core 470uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 0.32A 1.1Ohm DCR RDL Automotive Box
Ind Power Bobbin Core 470uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 420mA T/R
Descrições
Descrições de Bourns SDR7045-471K fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
Surface Mount Power Inductor, Sdr7045 Series, 470 H, 10%, Unshielded, 1.85 Ohm, 340 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR7045-471K
INDUCTOR, 470UH, 10%, 0.34A, SMD; Inductance: 470µH; RMS Current (Irms): 340mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 300mA; Product Range: SDR7045 Series; Power Inductor Case: 7mm x 7mm x 4.5mm; DC Resistance Max: 1.85ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); No. of Pins: 2Pins; Q Factor: 20; Q Test Frequency: 796kHz; Self Resonant Frequency Min: 4MHz