Bourns SDR2207-6R8M
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 8759
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SDR2207-6R8M.
IHS
Datasheet2 páginas20 anos atrás
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2000-04-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2005-06-30
Peças relacionadas
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 6A 0.017Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 6A 17mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 0.024Ohm DCR Automotive T/R
Descrições
Descrições de Bourns SDR2207-6R8M fornecidas pelos seus distribuidores.
FIXED IND 6.8UH 7.5A 14.2 MOHM
±20% SMD,22x15mm Power Inductors ROHS
Inductor; Inductor Type:Power; Series:SDR2207; Inductance:6.8µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:14.2mohm; DC Current Rating:12A; Self Resonant Frequency:27MHz; Package/Case:PCB Surface Mount; Q Factor:38 ;RoHS Compliant: No