Bourns SDR1006-3R9ML
Inductor, ferrite, 3.9Uh, 20+% Tol, 20-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR1006-3R9ML
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SDR1006-3R9ML.
IHS
Datasheet3 páginas7 anos atrás
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Unshielded Wirewound 3.9uH 20% 1KHz 32Q-Factor Ferrite 4.4A 0.02Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 3.9uH 20% 1MHz Ferrite 5.2A 27mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 3.9uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 1.98A 0.076Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENLHL08TB3R9M
Ind Power 3.9uH 20% 7.96MHz 40Q-Factor Ferrite 3.1A RDL Ammo Pack
Wurth Elektronik7440450039
1MHz 54MHz 2.5A 1.32A 40@1MHz 3.9¦ÌH 140m¦¸ ¡À20% 1812 4.5mm*3.2mm*2.9mm
Ind Power Shielded Wirewound 3.9uH 20% 10KHz 2.6A T/R
Descrições
Descrições de Bourns SDR1006-3R9ML fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 3.9uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITECORE,3.9 UH +/-20%WIREWOUND 4.6A IDC
INDUCTOR, 3.9UH, 20%, 4.6A, SMD; Product Range:BOURNS - SDR1006 Series; Inductance:3.9µH; Inductance Tolerance:± 20%; Inductor Construction:Unshielded; DC Resistance Max:0.027ohm; RMS Current (Irms):4.6A; Saturation Current (Isat):8.4A; Case Dimensions:9.8mm x 9.8mm x 5.8mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013); Q Factor:34; Q Test Frequency:7.96MHz; Self Resonant Frequency Min:48MHz