Bourns SDR0403-1R4ML
General Purpose Inductor, 1.4uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1816
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SDR0403-1R4ML.
JRH Electronics
_legacy Avnet
Newark
Tendência de 3 meses:
-1.15%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
Peças relacionadas
Inductor Power Unshielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 32Q-Factor Ferrite 3.6A 0.03Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 2.8A 0.028Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
TAIYO YUDENMDWK4040T1R5MM
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 1MHz Metal 4.1A 0.041Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 1MHz Metal 2.6A 0.06Ohm DCR 1008 Standard
Descrições
Descrições de Bourns SDR0403-1R4ML fornecidas pelos seus distribuidores.
Ind Power 1.4uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 3.3A T/R
Inductor; Core Material:Ferrite DR; DC Current Rating:5.1Arms; DC Resistance Max:0.038ohm; Inductance:1.4µH; Inductance Tolerance:±20%; Inductor Type:Power; Q Factor:28; Self Resonant Frequency:110MHz; Series:SDR0403 ;RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, SMD, 1.4UH, 5.1A; Inductance:1.4µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.038ohm; DC Current Rating:3.3A; Core Material:Ferrite DR/RI; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:4mm; External Length / Height:3.2mm; External Width:4.5mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Q Factor @ Frequency:28; Resonant Frequency:110MHz; Saturation Current Ic:5.1A; Test Frequency:7.96MHz