Bourns PWR263S-20-1000F
Res Thick Film 100 Ohm 1% 20W ±100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns PWR263S-20-1000F.
IHS
Datasheet4 páginas5 anos atrás
JRH Electronics
Electro Sonic
element14 APAC
X-ON
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-15.22%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descrições
Descrições de Bourns PWR263S-20-1000F fornecidas pelos seus distribuidores.
20W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 100Ω D2PAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 20W, 100ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 4140
RES, 100R, 1%, TO263, POWER; Resistor Case Style: TO-263 (D2PAK); Resistance: 100ohm; Product Range: PWR263S Series; Voltage Rating: 250V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 20W; Resistance Tolerance: ± 1%; Te
Resistor, Thick Film, 100 Ohm, 20W, 1%; Resistance:100Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:20W; Resistor Case/Package:To-263 (D2Pak); Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power; Product Range:Pwr263S-20 Seriesrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR263S-20-1000F