Bourns PWR220T-35-15R0J
TO-220-2FULL Pack Fixed Resistor PWR220T-35 0.398LX0.157W 10.10MMX4.00MM 35W 15 Ohm ±100PPM/C
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns PWR220T-35-15R0J.
IHS
Datasheet4 páginas4 anos atrás
element14 APAC
Farnell
Electro Sonic
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+44.20%
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2011-08-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 35W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
Stackpole ElectronicsTR35JBC15R0
TR FIXED RESISTOR TO-220-2 Through Hole Resistor ±5% ±50ppm/C 15Ohm 35W
Stackpole ElectronicsTR20JBC15R0
Res Power Film 15 Ohm 5% 20W ±50ppm/°C Molded TO-220 RDL Thru-Hole Bulk
Stackpole ElectronicsTR50JBC15R0
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 50W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Bourns PWR220T-35-15R0J fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Thick Film 15 Ohm 5% 35W ±100ppm/C Epoxy TO-220 RDL Automotive Tube
Thick Film Resistors 15Ω 35W ±100ppm/℃ ±5% TO-220-2 Through Hole Resistors ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 35W, 15ohm, 22.9129V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 15R, 35W, To-220, Thick Film; Resistance:15Ohm; Product Range:Pwr220T-35 Series; Power Rating:35W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:To-220; Voltage Rating:250V; Resistor Technology:Thick Film; Product Width:4Mmrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR220T-35-15R0J