Bourns 4606M-101-102LF
6-SIP Array/network Resistor 4600M 0.598LX0.098W 15.19MMX2.49MM 900MW 1 Kohm ±100PPM/C
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns 4606M-101-102LF.
IHS
Datasheet2 páginas15 anos atrás
_legacy Avnet
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-4.88%
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Peças relacionadas
Resistor Thick Film Net 1k Ohm 2% 3/4 Watt ±100ppm °C BUS 6-Pin SIP Pin Through Hole Bulk
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C ISOL Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Resistors Network - Thick Film Conformal Sip Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4606X-AP1-102LF
CTS Components77061102P
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Descrições
Descrições de Bourns 4606M-101-102LF fornecidas pelos seus distribuidores.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.9W, 1000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 6010
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 1 / Tolerance (±) % = 2 / Power Rating mW = 250 / Voltage Rating V = 100 / Body Length mm = 15.19 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 125 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Soldering / Body Height mm = 6.35 / Body Width mm = 2.49 / Mounting Type = Through Hole