Bel Fuse CPD250-4530G
DC/DC Power Supply Quad-OUT 5V/3.3V/12V/-12V 40A/40A/5.5A/2A 250W 47-Pin
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bel Fuse CPD250-4530G.
IHS
Datasheet21 páginas3 anos atrás
Sager Electronics
Farnell
Electro Sonic
_legacy Avnet
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-01-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descrições
Descrições de Bel Fuse CPD250-4530G fornecidas pelos seus distribuidores.
250W 4 36V 75V 10mV,10mV,30mV,-380mV 20A 25A -12V 12V 3.3V 5V 162.5mm*40.6mm*128.7mm
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 250W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Rack Mount 36-75Vin 250W 5V25A 3.3V20A /12V4A
Compact PCI 250W 3.3V + 5V + 12V + -12V
DC-DC CONVERTER, QUAD OUTPUT, 36-75VIN, 5/3.3/12/-12VOUT, 250W, CPD SERIES
Power Supply;Cpd250-4530G;Dc-Dc;;In 36To75V;Out
AC to DC and DC to DC Converter 47-Pin
FRONT END - RACK MOUNT AC-DC CONVERTERS;
DC/DC CNVRTR 5V 3.3V +/-12V 250W
Isolated Chassis Mount DC/DC Converter, Industrial & ITE, 2:1, 250 W, 4 Outputs, Fixed, 5 V, 40 A, 3.3 V, 40 A, Regulated, Enclosed
POWER SUPPLYCPD250-4530GDC-DCI
Power Supply Applications:Ite; Input Ratio:2:1; Output Power Max:250W; No. Of Outputs:4 Output; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:25A; Output Voltage - Output 2:3.3V; Output Current - Output 2:20A; Width:40.6Mm Rohs Compliant: Yes |POWER ONE CPD250-4530G.