APEM Q8R1CXXY24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 40mcd Automotive 2-Pin
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para APEM Q8R1CXXY24E.
IHS
Datasheet7 páginas3 anos atrás
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+8.30%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Peças relacionadas
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 8mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 6mcd 2-Pin
Pushbutton Switch, SPST, Off-(on)-(on), Momentary, Solder Terminal, Panel Mount
Switch Push Button N.O./N.C. 4PDT Round Button 0.3A 30VDC Latching PC Pins Thru-Hole Tray
NKK SwitchesUB15KKW01N-E
Pushbutton Switch, SPDT, On-(on), Momentary, 5A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Descrições
Descrições de APEM Q8R1CXXY24E fornecidas pelos seus distribuidores.
APEM Q8R1CXXY24E LED indicator light Yellow 50 mcd Industrial Panel Indicator
APEM 8 mm Fixed Yellow panel mount LED with Bright Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
LED INDICATOR, PANEL, 8MM, YELLOW, 24VDC; LED Colour: Yellow; Operating Voltage: 24VDC; Mounting Hole Dia: 8mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 50mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 50 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 8 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Yellow