APEM Q8R1CXXW24E
Led Indicator Sealed 8MM Recessed Bright Chrome Fixed White 24VDC Solder
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para APEM Q8R1CXXW24E.
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-17.55%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
LED Panel Mount Indicator Uni-Color White 160mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color White 1200mcd 2-Pin
C&K Components8168S2HZQE1
Pushbutton Switch, Spdt, Momentary, 6A, 28Vdc, Solder Terminal, Panel Mount-Threaded
SWITCH, PUSHBUTTON, ILLUM, AL8 SERIES, 8MM, ROUND, MOM, SPDT, WHITE
SWITCH; PUSHBUTTON; ILLUM; AL8 SERIES; 8MM; SQUARE; MOM; SPDT; WHITE
NKK SwitchesLP0115CCKW01F
SWITCH, P/B, SPDT, ON-(ON),ROUND, BUSHING MNT, NON-ILLUMINATED, GREEN CAP,3A,125VAC, QC
Descrições
Descrições de APEM Q8R1CXXW24E fornecidas pelos seus distribuidores.
APEM 8 mm Fixed White panel mount LED with Bright Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, White, 3.8V; Led Color:White; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:150Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:3.8V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1CXXW24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity cd = 1.6 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 8 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = White