APEM Q8R1BXXG12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd Automotive 2-Pin
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para APEM Q8R1BXXG12E.
IHS
Datasheet7 páginas3 anos atrás
Farnell
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.47%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrições
Descrições de APEM Q8R1BXXG12E fornecidas pelos seus distribuidores.
LED INDICATOR SEALED 8MM RECESSED BLACK CHROME FIXED GREEN 12VDC SOLDER
Single Color LED, Green, Diffused
Led Panel Mount Indicator, Green, 8 Mm, 12 Vdc, 20 Ma, 60 Mcd, Ip67 Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1BXXG12E
LED Indicator 8mm Recessed 12VDC IP67
8mm recessed black bezel IP67 sealed GREEN 12V
LED PNL IND GREEN DIFF 5MM SLDR
APEM 8 mm Fixed Green panel mount LED with Black Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 12 VDC .
LED INDICATOR, PANEL, 8MM, GREEN, 12VDC; LED Colour: Green; Operating Voltage: 12VDC; Mounting Hole Dia: 8mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 60mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (1