APEM Q6R1CXXR24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 40mcd Automotive 2-Pin
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para APEM Q6R1CXXR24E.
IHS
Datasheet6 páginas3 anos atrás
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+16.67%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descrições
Descrições de APEM Q6R1CXXR24E fornecidas pelos seus distribuidores.
Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused
LED INDICATOR SEALED 6MM RECESSED BRIGHT CHROME FIXED RED 24VDC SOLDER
LED Indicator 6mm Recessed 24VDC IP67
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6R1CXXR24E
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Red LED with Recessed Bezel style and Solder Lug Terminals . 24VDC Voltage