APEM Q6R1CXXB12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 1200mcd Automotive 2-Pin
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para APEM Q6R1CXXB12E.
IHS
Datasheet6 páginas3 anos atrás
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-25.00%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descrições
Descrições de APEM Q6R1CXXB12E fornecidas pelos seus distribuidores.
LED INDICATOR SEALED 6MM RECESSED BRIGHT CHROME FIXED BLUE 12VDC SOLDER
Single Color LED, Blue, Diffused
Led Panel Mount Indicator, Blue, 6 Mm, 12 Vdc, 20 Ma, 1.2 Cd, Ip67 Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6R1CXXB12E
LED Indicator 6mm Recessed 12VDC IP67
LED PNL IND BLUE DIFF 3MM SLDR
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Blue LED with Recessed Bezel style and Solder Lug Terminals . 12VDC Voltage
LED INDICATOR, PANEL, 6MM, BLUE, 12VDC; LED Colour: Blue; Operating Voltage: 12VDC; Mounting Hole Dia: 6mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 1.2cd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (15-