APEM Q6P1CXXY24E
APEM Q6P1CXXY24E LED indicator light Yellow Prominent 30 mcd industrial use
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para APEM Q6P1CXXY24E.
Newark
Master Electronics
TME
Tendência de 3 meses:
+12.93%
Peças relacionadas
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 8mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 6mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 6mcd Automotive 2-Pin
PUSHBUTTON SWITCH, SPDT, ON-(ON), 100 MA, 28V DC, SOLDER, ULP SERIES
Pushbutton Switch, SPST, Off-(on)-(on), Momentary, Solder Terminal, Panel Mount
Switch Push Button N.O./N.C. 4PDT Round Button 0.3A 30VDC Latching PC Pins Thru-Hole Tray
Descrições
Descrições de APEM Q6P1CXXY24E fornecidas pelos seus distribuidores.
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 30mcd 2-Pin
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Yellow LED with Prominent Bezel style and Solder Lug Terminals . 24VDC Voltage
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:30Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.1V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6P1CXXY24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 30 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2 x 0.5 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 6 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Yellow