APEM Q6F1BXXG12E
LED Indicator; Sealed; 6mm; Flush; Black Chrome; Fixed; Green; 12VDC; Solder
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para APEM Q6F1BXXG12E.
IHS
Datasheet6 páginas3 anos atrás
Newark
Farnell
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-21.01%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descrições
Descrições de APEM Q6F1BXXG12E fornecidas pelos seus distribuidores.
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 12mcd 2-Pin
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:8Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6F1BXXG12E
APEM 6mm Panel Mount Black Chrome Bezel with Fixed Light Green LED with Flush Bezel style and Solder Lug Terminals . 12VDC Voltage