APEM Q14P1BXXY24E
Led Indicator Sealed 14MM Black Chrome Fixed Yellow 24VDC Solder Q14 Series
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para APEM Q14P1BXXY24E.
IHS
Datasheet7 páginas6 anos atrás
Farnell
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Cadeia de suprimentos
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Descrições
Descrições de APEM Q14P1BXXY24E fornecidas pelos seus distribuidores.
LED Uni-Color Yellow Automotive 2-Pin
Single Color LED, Yellow, Diffused
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 14MM, YELLOW, 2.1V
LED Indicator 14mm Prominent 24VDC IP67
14mm prominent black bezel IP67 sealed YELLOW 24V
Panel Mount Indicator, Led, 14Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:30Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.1Vrohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14P1BXXY24E