APEM Q14F1CXXY24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 4mcd Automotive 2-Pin
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para APEM Q14F1CXXY24E.
IHS
Datasheet7 páginas6 anos atrás
Master Electronics
Newark
TME
Burklin Elektronik
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-5.64%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 50mcd Automotive 2-Pin
Descrições
Descrições de APEM Q14F1CXXY24E fornecidas pelos seus distribuidores.
LED INDICATOR SEALED 14MM FLUSH CHROME FIXED YELLOW 24VDC SOLDER Q14 SERIES
Single Color LED, Yellow, Diffused
14mm flush bright chrome bezel IP67 sealed YELLOW 24V
LED Indicator 14mm Flush 24VDC IP67
APEM Q Serisi 14mm Sarı 24V LED
Panel Mount Indicator, Led, 14Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:4Mcd; Forward Voltage:2.1V; Supply Voltage:24V; Viewing Angle:100° Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14F1CXXY24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 4 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 14 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Yellow