APEM Q14F1CXXG24E
LED signal light, 24 V (DC), green, 5 mcd, Mounting Ø 14 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para APEM Q14F1CXXG24E.
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-54.70%
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 2-Pin
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM GREEN 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
INDICATOR 16.2MM MOUNTING HOLE SIZE YELLOW LED SOLDER TERM 18 MM LAMP SIZE 12VDC
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 8mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 12mcd 2-Pin
Descrições
Descrições de APEM Q14F1CXXG24E fornecidas pelos seus distribuidores.
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 5mcd Automotive 2-Pin
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 14MM, GREEN,; PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 14MM, GREEN, 2.2V; LED Color: Green; Operating Voltage: 24V; Mounting Hole Dia: 14mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 5mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; Forward Voltage: 2.2V
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 5 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 14 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green