Amphenol ATC10-9-1939PN
Circular Connector, 9 Contact(s), Polyethylene, Male, Crimp Terminal, Receptacle
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Amphenol ATC10-9-1939PN.
IHS
Datasheet2 páginashá 0 anos
Newark
element14
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Amphenol Sine SystemsC016 10P006 806 12
Connector Circular Housing Receptacle Through Hole PIN 6+PE Position Polyamide 6.6
Conn Circular SKT 7 POS Crimp ST Box Mount 7 Terminal 1 Port Automotive
ITT / Cannon121583-0020
Conn Circular PIN 7 POS Crimp ST Flange Mount 7 Terminal 1 Port
ITT / Cannon192926-0450
Circular Connector, Trident Ringlock Series, Receptacle, 8, Pin, Panel, 12-08
Amphenol75-68218-19P
Conn MIL-DTL-5015 Circular PIN 10 POS Crimp ST Box Mount 10 Terminal 1 Port
Amphenol75-68218-1P
Descrições
Descrições de Amphenol ATC10-9-1939PN fornecidas pelos seus distribuidores.
Circular Connector Receptacle 9 Position Panel
Receptacle Housing,Reverse Bayonet Lock 9pin Thermoplastic
9 way square flange receptac C10-642653-000
CONN RCPT HSNG MALE 9POS PNL MNT
CIRCULAR CONNECTOR RECEPTACLE 9POS PANEL; CIRCULAR CONNECTOR RECEPTACLE 9POS PANEL; Connector Type:Circular Industrial; Connector Body Material:Thermoplastic; Gender:Receptacle; Contact Gender:Pin; Connector Mounting:Panel; Connector Shell Size:9-1939; No. of Contacts:9