Amphenol AIC16-16P
Circular Connector Contact, MIL-DTL-5015 Equivalent, AIB/GT, Pin, Crimp, 16 AWG, 20 AWG
Ficha de dados
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Amphenol AIC16-16P.
Farnell
Datasheet58 páginas11 anos atrás
Newark
Peças relacionadas
ITT / Cannon031-8717-021
Connector Accessory, 0.078in Min Cable Dia, 0.114in Max Cable Dia, Contact, Copper Alloy
ITT / Cannon030-8587-000
CRIMP PIN CONTACT, COPPER, SILVER FINISH, 18-16 AWG WIRE, CA-BAYONET SERIES
RECTANGULAR POWER CONTACTS; Available until stocks are exhausted
AmphenolAIC16-18P
Circular Connector Contact, MIL-DTL-5015 Equivalent, AIB/GT, Pin, Crimp, 18 AWG, 20 AWG
Amphenol IndustrialAIC16-14P
CRIMP TERMINAL, FEMALE, 16-14AWG
Male stamped and formed crimp contact, size #16, delivered loose, tin pre plated
Descrições
Descrições de Amphenol AIC16-16P fornecidas pelos seus distribuidores.