Amphenol 95278-801-46LF
Conn Unshrouded Header HDR 46 POS 2.54mm Solder ST SMD Poly Bag
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Amphenol 95278-801-46LF.
IHS
Datasheet2 páginas4 anos atrás
JRH Electronics
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-02-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Peças relacionadas
Amphenol Communications Solutions95278-101-46LF
46pin 2.54mm 2 2.54mm Breakaway,Header,Push-Pull 3A 760nm SMD,P=2.54mm 58.42mm*7.3mm
Amphenol Communications Solutions95278-102-46LF
Conn Unshrouded Header HDR 46 POS 2.54mm Solder ST Top Entry SMD BergStik® Bulk
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 40 Contacts, Surface Mount Straight
Header Connector, pcb Mount, recept,34 Contacts, pin,0.1 Pitch |Molex 15-91-2340
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 46 Contacts, Surface Mount, TSM Series
Descrições
Descrições de Amphenol 95278-801-46LF fornecidas pelos seus distribuidores.
Board Connector, 46 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator
BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded Header, SMT, Double Row, 46 Positions, 2.54 mm Pitch, Vertical, 5.84 mm (0.23 in.) Mating
Conn, Header, 46Pos, 2Row, 2.54Mm, Smt; Connector Systems:Board-To-Board; Pitch Spacing:2.54Mm; No. Of Rows:2Rows; No. Of Contacts:46Contacts; Contact Termination Type:Surface Mount Straight; Product Range:Bergstik 95278 Series Rohs Compliant: Yes |Amphenol Communications Solutions 95278-801-46LF