Amphenol Communications Solutions SFW12S-2STME1LF
12 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical - 1 Sided 0.039 (1.00mm) Surf
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-8.23%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
Baixar
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-09-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Amphenol Communications SolutionsSFW12R-1STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Automotive T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW12R-2STE1LF
FFC/FPC Connector Socket 12 Position 1 mm Solder Right Angle Surface Mount Emboss T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW14R-1STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 14 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Easy-On T/R
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, Easy-On 52207, Surface Mount
Non- ZIF connector for FFC/FPC; pitch 1.00mm; 12-contacts; SMD; side entry
Descrições
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder ST SMD T/R
FFC / FPC Board Connector, 1 mm, 12 Contacts, Receptacle, FCI SFW-S Series
FFC/FPC Connector, 12 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Fcc Retnn Dvc, Brown Insulator
Ffc/fpc Connector, 12 Position, 1Row; Pitch Spacing:1Mm; No. Of Contacts:12Contacts; Gender:receptacle; Product Range:sfw-S Series; Contact Termination Type:surface Mount; Contact Position:top; No. Of Rows:1 Row; No. Of Rows:1 Rohs Compliant: Yes