Amphenol Communications Solutions SFW10S-2STME1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 1mm Solder ST SMD Embossed T/R
IHS
Datasheet8 páginas18 anos atrás
Master Electronics
element14 APAC
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-45.62%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-09-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Peças relacionadas
Amphenol Communications SolutionsSFW10R-4STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW10R-1STE9LF
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, FCI SFW-R, Surface Mount
Amphenol Communications SolutionsSFW10R-2STE1LF
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, Easy-On 52207, Surface Mount
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Easy-On T/R
Connector, Top Entry, Staggered, 10Circuit, 1.0mmPitch
Descrições
1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 10 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF, with Mount Plate
FFC/FPC Connector, 10 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal
SFW10S-2STME1LF-SFWS | Amphenol FCI (Amphenol CS) SFW10S2STME1LF
CONN FFC FPC VERT 10POS 1MM SMD / 10 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical - 1 Sided 0.039" (1.00mm) Surface Mount
FFC/FPC Connectors 10P TOP SMT,ZIF W/ MOUNTING PLATE
CONN FPC/FFC 10POS 1MM VERT SMD
1.00 MM FFC/FPC CONNECTOR 10CK
L-845/722 Hex Wrench Installation Tool
CONNECTOR, FFC/FPC, 10POS, 1ROW, 1MM; Pitch Spacing:1mm; No. of Contacts:10Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:FCI SFW-S Series; Contact Termination Type:Surface Mount; Contact Position:Top; No. of Rows:1 Row