Amphenol Communications Solutions L717SDC37PC309
D Sub Connector, Standard, Plug, SD Series, 37 Contacts, DC, Solder Cup
IHS
Datasheet1 páginas16 anos atrás
JRH Electronics
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2009-05-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Conn D-Subminiature M 37 POS 2.77mm Solder Cup ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
Conn D-Subminiature M 37 POS 1.38mm Solder Cup ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
Conn D-Sub PIN 37 POS 1.38mm Solder Pot ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Male, Solder Terminal
AmphenolL777RRC37P
D Sub Connector Housing, 37 Ways, D Sub, DC, RR Series, Plug, Metal Body
Amphenol163X10049X
37 Pos Male Crimp Connector Rohs Compliant: Yes |Amphenol Conec 163X10049X
Descrições
Descrições de Amphenol Communications Solutions L717SDC37PC309 fornecidas pelos seus distribuidores.
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Male, 0.109 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Plug
D-Sub Standard Density Connector, Input Output Connectors, Stamped Signal 3A, Straight Solder Cup, 37 Position Plug, 0.76μm (29.921μin) Gold Plating
DSUB, STAMPED SIGNAL 3A, STRAIGHT SOLDERCUP, 37 PIN, 0.76µM (30µ IN) GOLD, BRIGHT TIN SHELL+GROUNDING DIMPLES, 3.05MM (.120IN) CLEAR HOLE / TRAY;
D Sub Conn, Plug, Dc, 37Pos, Solder Cup; D Sub Connector Type:standard; Gender:plug; Product Range:sd Series; No. Of Contacts:37Contacts; D Sub Shell Size:dc; Contact Termination Type:solder Cup; Connector Mounting:panel Mount