Amphenol Communications Solutions 69830-026LF
26 Position Ribbon Cable, DIP Header Connector Blue IDC 26-28 AWG, Stranded or S
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Electro Sonic
Datasheet1 páginas21 anos atrás
Factory Futures
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+1.48%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Peças relacionadas
TE Connectivity1-746610-6
Connector, Cable; DIP; 26; PCB; Phosphor Bronze; Thermoplastic; Black; UL 94V-0
TE Connectivity2-215570-0
Conn IDC Connector M 20 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Reel
Conn IDC Connector PL 20 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Loose Piece
Amphenol Communications Solutions67997-426HLF
Conn Unshrouded Header HDR 26 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole BergStik® Bulk
Amphenol Communications Solutions67996-426HLF
Conn Unshrouded Header HDR 26 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole BergStik® Bag
Descrições
Descrições de Amphenol Communications Solutions 69830-026LF fornecidas pelos seus distribuidores.
Conn IDC Connector M 26 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Tube
Board Connector, 26 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Blue Insulator, Receptacle
CONNECTOR, HEADER, 26POS, 2ROW, 2.54MM; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Contacts:26Contacts; Gender:Header; Product Range:FCI Quickie 69830 Series; Contact Termination Type:IDC / IDT; No. of Rows:2Rows; Contact Material:Phosphor Bronze RoHS Compliant: Yes
CONNECTOR, IDC, TRANSITION, 26WAY; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Contacts:26Contacts; Gender:Header; Product Range:-; Contact Termination Type:IDC / IDT; No. of Rows:2Rows; Contact Plating:Tin Plated Contacts; Contact Material:Phosphor Bronze; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Contact Resistance:15mohm; Current Rating:1A; Flammability Rating:UL94V-0; Insulation Resistance:50Mohm; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-65°C; Withstand Voltage:1000V