Amphenol Communications Solutions 66951-014LF
Vert Card Conn S/r 30AU-66951-014LF | Amphenol Fci (amphenol Cs) 66951014LF
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
JRH Electronics
Datasheet4 páginas26 anos atrás
Master Electronics
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-12.39%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2000-06-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Header Connector, pcb Mount, plug,14 Contacts, skt,0.1 Pitch, pc Tail Terminal |Molex 22-18-2141
".100" Single Row Screw Machine Socket Strip" Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. SS-114-T-2
Amphenol Communications Solutions66951-010LF
Amphenol Communications Solutions66951-012LF
Board Connector, 11 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, Solder Terminal
PCB Receptacle, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 14 Contacts, Through Hole Straight
Descrições
Descrições de Amphenol Communications Solutions 66951-014LF fornecidas pelos seus distribuidores.
Board Connector, 14 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, Solder Terminal
Conn Socket Strip SKT 14 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Tube
PV® 2.54mm, Board to Board Connector, PCB Mounted Receptacle, Vertical, Through Hole, Top Entry, Single Row, 14 position, 2.54mm (.100in) Pitch.
Board-Board Connector Receptacle, 14 Position, 1Row; Connector Systems:board-To-Board; Pitch Spacing:2.54Mm; No. Of Rows:1Rows; No. Of Contacts:14Contacts; Contact Termination Type:through Hole; Product Range:fci Pv 66951 Series Rohs Compliant: Yes