Amphenol Communications Solutions 65801-010LF
CONN FFC FPC RCPT 10POS 2.54MM / 10 Position FFC, FPC Connector Receptacle 0.100" (2.54mm) Free Hanging (In-Line)
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Electro Sonic
Datasheet7 páginas14 anos atrás
Datasheet3 páginas2 anos atrás
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Verical
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-23.62%
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Peças relacionadas
Amphenol Communications Solutions10022753-010LF
Conn FFC/FPC Connector RCP 10 POS 2.54mm IDT ST Cable Mount Clincher™ Tray
Amphenol Communications Solutions65801-110LF
Clincher™ Flex Connectors, Receptacle Assembly, Single Row, 8 Positions, 2.54mm (.100in) Pitch.
Sl Ffc/Fpc Opt G Female Tin 10Ckt Rohs Compliant: Yes |Molex 15-38-8100
FFC/FPC Connector, 8 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.1 inch Pitch, IDC Terminal, Locking
FFC/FPC Connector, 8 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.1 inch Pitch, IDC Terminal, Latch
Descrições
Descrições de Amphenol Communications Solutions 65801-010LF fornecidas pelos seus distribuidores.
CLINCHER RECEPTACLE ASSY-65801-010LF | Amphenol FCI (Amphenol CS) 65801010LF
Clincher™ Flex Connectors, Receptacle Assembly, Single Row, 10 Positions, 2.54mm (.100in) Pitch.
Conn Clincher RCP 10 POS 2.54mm IDT ST Cable Mount Tray
FFC/FPC Connector, 10 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.1 inch Pitch, IDC Terminal, Locking, Blue Insulator, Receptacle
CONN RCPT 10POS 2.54MM VERT TIN
L-845/722 Hex Wrench Installation Tool
CLINCHER RECEPTACLE 10 position
CLINCHER RECEPTACLE ASSY-TIN <CA
65801-010LF-CLINCHER RECEPTACL
FFC/FPC CONNECTOR, RECEPTACLE 10 POSITION 1ROW; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Contacts:10Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:Clincher Series; Contact Termination Type:IDC / IDT; Contact Position:-; No. of Rows:1 Row RoHS Compliant: Yes