Amphenol Advanced Sensors MC65F103C
MC65 Series NTC Interchangeable Type Thermometric Thermistor
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Amphenol Advanced Sensors MC65F103C.
IHS
Datasheet1 páginas26 anos atrás
Newark
Future Electronics
Component Distributors Inc.
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+442%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
THERM NTC 10KOHM 3984K RING LUG / NTC Thermistor 10k Ring Lug
Thermistor, NTC, 10 kohm, NTCALUG02A Series, 3984 K, Through Hole, Wire Leaded
Thermistor NTC 10K Ohm 2% 2-Pin Wire 3984K Bag Automotive AEC-Q200
Epcos 10kOhms 60mW Measurement NTC Thermistor; 15s; 2.41 (Dia.) x 6.5mm
Thermistor NTC 10K Ohm 1% 2-Pin 0402 Wire 3434K Bulk
Descrições
Descrições de Amphenol Advanced Sensors MC65F103C fornecidas pelos seus distribuidores.
Miniature Sensors 10kOhms, see data sheet for tolerance
Thermistor NTC 10000Ohm Wire Lead
NTC ThermChip,Interchangeable,10kohm,InsulatedLead
Thermistor NTC 10K Ohm 2-Pin Wire Bulk
THERMISTOR NTC 10KOHM 3969K BEAD
Thermistor Ntc .065"Dia 10K Ohm
EPOXY COATED INSULATED LEADS 10KO 0.15 C 37 C
NTC Thermistor; Thermistor Type:NTC; Resistance:10kohm; Thermistor Tolerance:± 0.25°C; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C; No. of Pins:2; Peak Reflow Compatible (260 C):No; Series:MC65; Leaded Process Compatible:No ;RoHS Compliant: No