Yageo Group XP60PN72REN
Power MOSFET, N Channel, 600 V, 53 mA, 72 ohm, SOT-23, Surface Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet7 페이지0년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.26%
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.21.00.95
Introduction Date2024-03-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
설명
MOSFET, N-CH, 600V, 0.053A, SOT-23;
Power Field-Effect Transistor, 0.053A I(D), 600V, 72ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
MOSFET, N-CH, 600V, 0.053A, SOT-23; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:600V; Continuous Drain Current Id:53mA; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(on) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:5V RoHS Compliant: Yes