Yageo Group XP10TN028YT
Power MOSFET, N Channel, 100 V, 7.5 A, 0.028 ohm, PMPAK, Surface Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet10 페이지0년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-4.58%
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2024-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
설명
Power Field-Effect Transistor
MOSFET, N-CH, 100V, 7.5A, PMPAK;
N-CH SINGLE 100V PMPAK3X3
MOSFET, N-CH, 100V, 7.5A, PMPAK; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:100V; Continuous Drain Current Id:7.5A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(on) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:3V RoHS Compliant: Yes