Yageo Group XP10NA8R4IT
Power Field-Effect Transistor, 44A I(D), 100V, 0.0084ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor...
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet8 페이지0년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2024-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
설명
Power Field-Effect Transistor, 44A I(D), 100V, 0.0084ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
MOSFET, N-CH, 100V, 44A, TO-220;
MOSFET, N-CH, 100V, 44A, TO-220CFM; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:100V; Continuous Drain Current Id:44A; Transistor Mounting:Through Hole; Rds(on) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:4V RoHS Compliant: Yes