Yageo Group RT0805DRD076K04L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 6.04kOhm 0.5% Paper T/R
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Upverter
ODG (Origin Data Global)
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERA-6AED622V
Res Thin Film 0805 6.2K Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-6AED562V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR 0.5% 25PPM 5600 OHM
PanasonicERA-6AED5621V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR 0.5% 25PPM 5620 OHM
Yageo GroupRC0805DR-076K04L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0805 6.04kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0805DRE076K2L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 6200ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805DRE075K6L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 5600ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
설명
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 6040ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±25ppm/C 6.04kOhm 0.125W 1/8W
RES SMD 6.04K OHM 0.5% 1/8W 0805
SMD Resistor 0805 6.04KΩ ±0.5% 1/8W ±25ppm/℃