Yageo Group RT0805DRD07560KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 560000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Upverter
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.30%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PanasonicERA-6AED564V
125mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 560kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-6AED514V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR 0.5% 25PPM 510000 OHM
PanasonicERJ6RED5603V
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±0.5% 560kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±25ppm/C 560kOhm 0.125W 1/8W
Thin Film Resistors - SMD 560K ohm 0.5% 25 ppm High-Precision
RES SMD 560K OHM 0.5% 1/8W 0805
SMD Resistor 0805 560KΩ ±0.5% 1/8W ±25ppm/℃