Yageo Group RT0603FRE0727RL
100mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 27Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet9 페이지3년 전
Datasheet9 페이지6년 전
Upverter
element14 APAC
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-44.62%
심벌풋프린트
SnapEDA
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 27ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-0727RL
Res Thick Film 0603 27 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
SMD Chip Resistor, 27 ohm, 1%, 125 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, Precision
Yageo GroupAC0603FR-0727RL
Res Thick Film 0603 27 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-1327RL
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0603 Case 27 Ohms 1% Tolerance 100 PPM
설명
Res Thin Film 0603 27 Ohm 1% 1/10W ±50ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 27ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RT Series 0603 0.1 W 27 Ohm ±1 % ±50 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RT 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 27Ohm ±50ppm/C
SMD Resistor 0603 27Ω ±1% 1/10W ±50ppm/℃
RESISTOR, 0603, 1% 50PPM 27R; Resistance:27ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:75V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0603; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0603; Series:TF220; Termination Type:SMD