Yageo Group RT0603DRE07510RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 510ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
IHS
3개월간의 트렌드:
-45.18%
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ3RBD5100V
Res Thick Film 0603 510 Ohm 0.5% 0.063W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-PB3D5100V
Res Thick Film 0603 510 Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ3RBD5600V
100mW Thick Film Resistors ±0.5% ±50ppm/℃ 560Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603DR-07510RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±0.5% 510Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603DRD07510RL
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 510Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603DRD07470RL
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±25ppm/℃ 470Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RT 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 510Ohm ±50ppm/C
RES SMD 510 OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistors 0603 510Ω ±0.5% 1/10W ±50ppm/℃
510¦¸ ¡À0.5% 100mW ¡À50ppm/¡æ 0603 1.6mm*800¦Ìm*550¦Ìm