Yageo Group RT0603DRE072K1L
Res Thin Film 0603 2.1K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet9 페이지3년 전
3개월간의 트렌드:
-39.40%
심벌풋프린트
SnapEDA
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ-3RBD2101V
Res Thick Film 0603 2.1K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PB3D2101V
Res Thick Film 0603 2.1K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAT0603DRE072KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 2000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupAT0603DRD072K1L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 2100ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603DRD072K1L
PanasonicERJ3RBD2001V
Res Thick Film 0603 2K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 2100ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0603 2.1kOhm 0.5% Paper T/R
RT FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 2.1kOhm 0.1W 1/10W
Thin Film Chip Resistors 0603 SMD 1/10W 2.1kOhm 0.5%
SMD Resistor 0603 2.1KΩ ±0.5% 1/10W ±50ppm/℃
Res, 2K1, 0.5%, 0.1W, Thin Film, 0603; Resistance:2.1Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603DRE072K1L