Yageo Group RT0603DRD0711KL
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 11kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datasheet9 페이지3년 전
Datasheet9 페이지6년 전
Datasheet9 페이지6년 전
Datasheet9 페이지8년 전
Datasheet9 페이지9년 전
Datasheet10 페이지11년 전
Upverter
HQonline
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+10.66%
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PanasonicERA-3AED113V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 11,000 OHM
PanasonicERA-3AED103V
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±25ppm/℃ 10kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-3AED1212V
Res Thin Film 0603 12.1K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAT0603DRD0711K5L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 11500ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupAT0603DRD0710KL
TE Connectivity / AMP2-1614882-6
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 10000ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
설명
Res Thin Film 0603 11K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 11000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RT Series 0603 0.1 W 11 kOhm ±0.5% ±25 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RT 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 11kOhm ±25ppm/C
SMD Resistor 0603 11KΩ ±0.5% 1/10W ±25ppm/℃
Res, 11K, 0.5%, 0.1W, Thin Film, 0603; Resistance:11Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603DRD0711KL