Yageo Group RT0603BRE078K2L
100mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±0.1% 8.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet9 페이지3년 전
Datasheet9 페이지6년 전
Upverter
ODG (Origin Data Global)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-63.70%
심벌풋프린트
Ultra Librarian
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ-PB3B8201V
Res Thick Film 0603 8.2K Ohm 0.1% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-3AEB822V
Res Thin Film 0603 8.2K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRD078K2L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 8.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-PB3B7501V
Thick Film Resistors - SMD 0603 Anti-Surge Res. 0.1%, 7.5Kohm
Yageo GroupRT0603BRD077K5L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 7.5kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD077K68L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 7.68kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 8200ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0603 8.2kOhm 0.1% Paper T/R
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RT 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 8.2kOhm ±50ppm/C
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
SMD Resistor 0603 8.2KΩ ±0.1% 1/10W ±50ppm/℃
Res, 8K2, 0.1%, 0.1W, Thin Film, 0603; Resistance:8.2Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603BRE078K2L