Yageo Group RT0402FRE078K2L
62.5mW Thin Film Resistor 50V ±50ppm/℃ ±1% 8.2kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet9 페이지3년 전
Upverter
ODG (Origin Data Global)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-44.44%
심벌풋프린트
SnapEDA
관련 부품
Res Thick Film 0402 8.2K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0402FR-078K2L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 8.2kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-078K2L
TE ConnectivityCRG0402F8K2
Res Thick Film 0402 8.2K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Res Thick Film 0402 8.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res General Purpose Thick Film 0402 8.2k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
설명
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 8200ohm, 50V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Thin Film 0402 8.2K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR RT 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 8.2kOhm ±50ppm/C
Res, 8K2, 1%, 0.063W, Thin Film, 0402; Resistance:8.2Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0402FRE078K2L