Yageo Group RT0402FRE0747KL
62.5mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 47kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet9 페이지3년 전
Datasheet9 페이지6년 전
Upverter
TME
ODG (Origin Data Global)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-55.29%
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
62.5mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 47kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F47K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 47000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 47K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 47K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-0747KL
Res General Purpose Thick Film 0402 47K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0402FR-0747KL
Res Thick Film 0402 47K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Res Thin Film 0402 47K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 47000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RT Series 0402 0.063 W 47 kOhm ±1 % ±50 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR RT 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 47kOhm ±50ppm/C
Res, 47K, 1%, 0.063W, Thin Film, 0402; Resistance:47Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0402FRE0747KL