Yageo Group RT0402FRE07180RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 180ohm, 50V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet9 페이지3년 전
Datasheet9 페이지6년 전
3개월간의 트렌드:
-0.52%
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
TE ConnectivityCRG0402F180R
Res Thick Film 0402 180 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
62.5mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 180Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 180 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0402FR-07180RL
Res Thick Film 0402 180 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 180 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-07180RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0402FR-07180RL; 180 Ohm; 0402; 1 %; Thick Film
설명
RT FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 180Ohm 0.063W 1/16W
RES, 180R, 1%, THIN FILM, 0402 ROHS COMPLIANT: YES
Thin Film Res - 0402 1% 180 Ohms 50 ppm