Yageo Group RT0402BRE0747KL
63mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±0.1% 47kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
데이터시트 및 문서
Newark
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-14.58%
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRT0402BRD0747KL
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 47kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0402BRD0749K9L
Res Thin Film 0402 49.9K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0402BRD0746K4L
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 46.4kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA2AEB4992X
Res Thin Film 0402 49.9K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-2AEB4642X
Res Thin Film 0402 46.4K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thin Film 0402 43.2K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
설명
Res Thin Film 0402 47K Ohm 0.1% 1/16W ±50ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 47000ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
SMD Resistor 0402 47KΩ ±0.1% 1/16W ±50ppm/℃