Yageo Group RT0402BRE0740R2L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0402 40.2Ohm 0.1% Paper T/R
IHS
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRT0402DRE0740R2L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0402 40.2Ohm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0402FRE0740R2L
62.5mW Thin Film Resistor 50V ±50ppm/℃ ±1% 40.2Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0402BRD0740R2L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 40.2ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 40.2ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 39.7ohm, 50V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 38.8ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
설명
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 40.2ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES SMD 40.2 OHM 0.1% 1/16W 0402