Yageo Group RL1206FR-070R2L
Res Thick Film 1206 0.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
IHS
Datasheet10 페이지2년 전
TME
3개월간의 트렌드:
-12.05%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-08-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupPT1206FR-070R2L
Res Thick Film 1206 0.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-8RQFR22V
ERJ Series 1206 0.22 Ohm 0.25 W ±1 % ±250 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
TE ConnectivityRLP73K2BR20FTDF
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.2 Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Yageo GroupPT1206FR-7W0R2L
500mW Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 200mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupPE1206FRF070R2L
250mW Thin Film Resistor ±100ppm/℃ ±1% 200mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8BQFR22V
Res Thick Film 1206 0.22 Ohm 1% 1/2W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
설명
250mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 200mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RL Series 1206 0.25 W 0.2 Ohm ±1% ±600 ppm/°C SMT Low OHMIC Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.2ohm, 0.2236V, 1% +/-Tol, 600ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RL 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.25W 1/4W 200mOhm ±600ppm/C
Chip Resistor; SMD; 1206; 0R2; 1%; 1/4W
RES Current Sense 0.2R 1%+/- 600PPM 1206
RES, 0R2, 1%, 0.25W, THICK FILM, 1206; Resistance:200mohm; Product Range:RL Series; Resistor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:3.2mm RoHS Compliant: Yes
Resistor Type = Thick Film / Resistance mOhm = 200 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 250 / Body Length mm = 3.1 / Temperature Coefficient = ±600 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 1206