Yageo Group RC2010FK-072R7L
Res Thick Film 2010 2.7 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
IHS
3개월간의 트렌드:
-32.57%
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
Res Thick Film 2010 2.49 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 2.43ohm, 400V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
RK73H FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 2.74Ohm 0.75W 3/4W
Yageo GroupRC2010JK-072R7L
Res Thick Film 2010 2.7 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2010 2.7 Ohm 5% 3/4W ¦200ppm/¦C Molded SMD Blister T/R
Res Thick Film 2010 2.7 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 2.7Ohm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 2.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Thick Film Resistors - SMD 2.7 Ohms 750 mW 2010 1%