Yageo Group RC0805DR-072K7L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0805 2.7kOhm 0.5% Paper T/R
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ6RBD2701V
Res Thick Film 0805 2.7K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-6AED272V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 2,700 OHM
PanasonicERJ-6RBD2801V
Res Thick Film 0805 2.8K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805DRE072K94L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 2.94kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0805DRE072K43L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 2.43kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0805DRE072K49L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2490ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
설명
RC 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±100ppm/C 2.7kOhm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2700ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD 2.7kOhms 1/8W 0805 0.5%
RES SMD 2.7K OHM 0.5% 1/8W 0805
SMD Resistor 0805 2.7KΩ ±0.5% 1/8W ±100ppm/℃