Yageo Group RC0805DR-072K4L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0805 2.4kOhm 0.5% Paper T/R
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ6RBD2401V
Res Thick Film 0805 2.4K Ohm 0.5% 0.1W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-PB6D2401V
Res Thick Film 0805 2.4K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERA-6AED242V
125mW Thin Film Resistor 100V ±0.5% ±25ppm/℃ 2.4kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805DRE072K4L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2400ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805DRE072K43L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 2.43kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0805DRE072K49L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2490ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
설명
RC 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±100ppm/C 2.4kOhm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2400ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES SMD 2.4K OHM 0.5% 1/8W 0805